Two-chamber, compact, practical, functional pizza oven; baking surface made of fire-resistant stone, which is ideal for pizzas, other bakery products and culinary products (semi-finished products); three thermostats; capacity 1xØ450mm or 1x600x400mm; internal dimensions of the chamber 620x500x120mm; external dimensions 920x760x530mm; power of the upper heating elements of one chamber 2.50kW; power of the lower heating elements of one chamber 2.50kW; total power 7.50kW 400V 3N 50Hz; weight 76kg; manufacturer PizzaGroup Srl, Italy
Send us an inquiry and we'll get back to you with an offer!
| energy type | electricity |
| purpose | pizza oven |
| series | Baby |
| capacity | 1xØ450 mm or 1x600x400 mm |
| doors with glass | yes |
| power | 7.50kW 400V 3N 50Hz |
| external dimensions | 920x760x530mm |
| management | mechanical |
| internal dimensions | 620x500x120 mm |
| manufacturer | Pizza Group Srl |
| camera lighting | yes |
| cooking surface | refractory stone |
| weight | 76 kg |