Two-chamber; compact, practical, functional; baking surface made of fire-resistant stone, which is ideal for pizzas, other bakery products and culinary products (semi-finished products); can be placed on top of each other up to 2 units without the need for joining; capacity 1xØ300/340 mm; internal dimensions of the chamber 350x350x85mm; external dimensions 600x520x470mm; power of the upper heating elements of one chamber 1.40kW; power of the lower heating elements of one chamber 0.80kW; total power 4.40kW 230V 1N 50Hz; weight 55kg; manufacturer PizzaGroup Srl, Italy
Send us an inquiry and we'll get back to you with an offer!
| energy type | electricity |
| purpose | pizza oven |
| series | Compact |
| capacity | 1xØ340 mm |
| doors with glass | yes |
| power | 4.40kW 230V 1N 50Hz |
| external dimensions | 600x520x470 mm |
| management | mechanical |
| internal dimensions | 350x350x85 mm |
| manufacturer | Pizza Group Srl |
| camera lighting | yes |
| number of baking chambers | 2 |
| cooking surface | refractory stone |
| weight | 55 kg |